Liberecká loutková Mateřinka získá 100 tisíc Kč

10. 02. 2015

Rada kraje na svém zasedání 10. února též schválila návrh poskytnutí finančních prostředků ve výši 100 tisíc Kč pro mezinárodní festival Mateřinka „15“.

Jedná se o festival profesionálních loutkových divadel, který se jako jediný v ČR zaměřuje výhradně na tvorbu pro nejmenší diváky. Tématem je tento festival jedinečný i v evropském měřítku. Poskytnuté prostředky budou využity při realizaci 23. ročníku tohoto mezinárodního festivalu, který proběhne v Liberci, popř. v několika dalších městech Libereckého kraje – v Jablonci nad Nisou či Turnově, popř. na obou místech. Festivalu se v roce 2015 zúčastní nejlepší česká profesionální divadla (Drak, Alfa Plzeň, Minor Praha, Naivní divadlo Liberec a další) a vybrané zahraniční soubory (Kanada, Belgie, Slovinsko a Slovensko).

Vznik tohoto tradičního festivalu se datuje rokem 1972, kdy byla pod tímto názvem uspořádána v Liberci první česká národní přehlídka tohoto zaměření. Místem konání bývalo (střídavě) město Liberec a České Budějovice. Od roku 1991 se pořádá jen v Liberci, a to každým druhým rokem.

Návrh této finanční podpory bude předložen ke schválení zastupitelům LK 24. února.

Viz také: https://www.youtube.com/watch?v=bF11YHiBYXw

Mobil: 739541588