Liberecký kraj a Vinnycká oblast podepíší dohodu

13. 04. 2017

Do Libereckého kraje přijede příští týden vedení a další zástupci Vinnycké regionální státní správy z Ukrajiny. Cílem jejich cesty do našeho regionu je podpis dohody, která stvrdí vzájemnou spolupráci.

Partnerství by se mělo prohloubit například v oblastech průmyslu, vzdělávání, vědy i zdravotnictví a od toho se bude odvíjet program delegace v Libereckém kraji. Během úterý 18. dubna a středy 19. dubna se seznámí například s podnikatelským a investičním prostředím, navštíví Krajskou nemocnici Liberec, Technickou univerzitu v Liberci, místní firmy, ale také pohovoří na téma decentralizace s některými starosty měst a obcí Libereckého kraje.

Dohodu podepíší ve středu 19. dubna v 9:00 hodin v sídle kraje hejtman Libereckého kraje Martin Půta a předseda Vinnycké oblastní státní správy Valerii Korovii.

Uzavření dohody odsouhlasila Rada a Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz