Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj chystá další Týden bezpečnosti

Mgr. Langer Jiří

  • 14. 09. 2012 12:32

Sdílet článek

 

Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje ve spolupráci s BESIPem a společností Škoda auto, a.s. chystá v pořadí již jedenáctý „Týden bezpečnosti na silnicích“. Tentokrát bude v Libereckém kraji tématem nepřiměřená rychlost a bezpečné vozidlo.

V nadcházejícím týdnu od 17. do 22. září pořádá Tým silniční bezpečnosti akce, které mají jediný společný cíl - seznámit řidiče s moderními bezpečnostními systémy a riziky nepřiměřené rychlosti. Zádržné systémy jsou již ve vozidlech běžnou praxí a pomáhají řidičům v bezpečné jízdě i ve chvíli případné nehody.

Návštěvníci obchodního centra Géčko si budou moci prohlédnout speciální automobil, ve kterém jsou jednotlivé bezpečnostní prvky vozu pomocí řezů odhaleny. Nebudou chybět ani dětské zádržné systémy a demonstrace jejich správné instalace do vozidla. Obdobnou expozici mají šanci vidět také návštěvníci Dne s IZS ve Frýdlantu a to v pátek 21. 9.

Týden bezpečnosti bude již tradičně zakončen velkou akcí, tentokrát pod názvem Liberecký kraj dětem – Den bez aut v libereckém sportovním areálu Vesec, kterou v sobotu 22. září v 11 hodin zahájí náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp (ČSSD).

 Rodiny s dětmi jsou zvány na den plný zábavy i poučení od 11 do 17 hodin. Veřejnost může tentokrát nechat svého motorového miláčka doma a k dopravě využít speciální linku z Fügnerovy do Vesce a zpět zdarma, na které bude nasazen historický autobus. (viz příloha  jízdní řád)

Nepřiměřená rychlost zabíjí i v Libereckém kraji také v letošním roce. Za první polovinu roku 2012 z celkového počtu 88 nehod, které měly za následek úmrtí, nebo těžké zranění je 29 způsobeno právě nepřiměřenou rychlostí, což představuje téměř jednu třetinu. Liberecký kraj letos věnuje tématu nepřiměřená rychlost významnou pozornost. Společně s partnery realizuje také např. kampaň „Uber plyn!“. Tato kampaň je převzata ze sousedního Německa kde zaznamenala velké úspěchy. Nejen že se podařilo získat jejím představitelům prestižní ocenění za sociální komunikaci, ale k jejím výsledkům patří skutečný pokles nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí. Její adaptace v Libereckém kraji zahrnuje řadu samostatných aktivit a v současné době na 25 partnerů, kteří myšlenku kampaně šíří dále.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky