Liberecký kraj hledá nápady pro internet věcí, CRA pořádají další CRA IoT Hackathon

19. 03. 2018

České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem (Lipo.ink) pořádají další CRA IoT Hackathon. Zájemci z řad vývojářů a vývojářských firem, studentů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN. Projekt může nabídnout řešení pro chytré město, dopravu, bezpečnost, zemědělství apod. Vítězné projekty si rozdělí 30 000 Kč. CRA IoT Hackathon v Liberci se uskuteční 13. dubna 2018.

CRA IoT Hackathony, jež CRA pořádají již od roku 2016, nabízejí prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí.

V rámci libereckého hackathonu CRA spojily síly s Libereckým krajem a Lipo.ink, který se zaměřuje na podporu budoucích, začínajících i již etablovaných podnikatelů v rozvoji inovačních záměrů.

„CRA IoT hackathony poukazují na velký zájem o internet věcí a vždy přinesou spoustu zajímavých a užitečných nápadů. Naše firma má celonárodní IoT infrastrukturu. Těší nás podpora Lipo.ink, protože zrovna na Liberecku je velký potenciál využití smart technologií – ať už v rámci projektů chytrých měst, tak v oblasti průmyslu a utilit a je zde řada firem, které do rozvoje těchto oblastí mohou přispět,“ uvádí obchodní ředitel CRA Miloš Mastník.

Hackathony jsou určené jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí v síti LoRaWAN, kterou CRA pokrývají většinu ČR. CRA se neustále snaží najít zajímavé a inovativní příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu pripoj.me, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Lipo.ink je první podnikatelský inkubátor v Libereckém kraji. Jeho hlavní náplní je podpora podnikání ve všech jeho vývojových stádiích od osvěty na středních a vysokých školách, přes inkubační programy pro startupy po regionální zastoupení švýcarského programu PlatInn, který zprostředkovává inovační poradenství pro malé a střední podniky v regionu.

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz