Liberecký kraj hostil odborníky na zemědělství ze Švýcarska

17. 09. 2002
[id:287|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na základě Dohody mezi Libereckým krajem a kantonem St. Gallen o regionální spolupráci hostil poprvé ve své historii Liberecký kraj  odborníky z úřadu zemědělství kantonu St. Gallen.  Na organizaci této návštěvy se rovněž podílely i všechny okresní agrární komory Libereckého kraje. „Hlavním úkolem bylo naše partnery seznámit se zemědělstvím a potravinářstvím v našem kraji. Po celý týden jsme tak v Libereckém kraji navštěvovali zemědělská družstva a nejrůznější farmy. Zaměřili jsme se i na agroturistiku a při této příležitosti navštívili farmu Hucul ve Vítkovicích v Krkonoších, kde si naši hosté prohlédli  huculské koně“, řekl Radim Zika, pověřený vedením resortu zemědělství a životního prostředí v Libereckém kraji. Hosté ze St. Gallenu navštívili v kraji i dvě školy. Seznámili se tak s činností studentů Středního odborného učiliště   Frýdlant, kde si prohlédly školní statek, a Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou. Programu se celý týden kromě švýcarských partnerů účastnili zástupci okresních agrárních komor, ředitelé zemědělských agentur, členové výboru pro zemědělství a životní prostředí a člen rady kraje pan Radim Zika s pracovníky svého resortu. „Jsem rád, že jsme mohli hostit naše švýcarské partnery, kterým se v Libereckém kraji líbilo, a prohlubovat tak regionální spolupráci, která představuje nutný faktor kulturního, sociálního a hospodářského obohacení obou regionů“, doplnil Zika.

Podobné setkání se uskuteční příští rok v St. Gallenu ve Švýcarsku.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz