Liberecký kraj má dohodu o spolupráci s Vysokou školou regionálního rozvoje

[31387|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/podpis_6ea9ab74b3.jpg]

15. 04. 2009
[id:7886|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler podepsal dnes v sídle LK dohodu o spolupráci mezi Libereckým krajem a Vysokou školou regionálního rozvoje v Praze (VŠRR), za kterou potvrdil smlouvu rektor Karel Vránek. Slavnostního aktu se zúčastnili radní pro ekonomiku LK Zdeněk Bursa a vedoucí katedry regionalistiky a vedoucí Krajského pracoviště VŠRR v Jablonci n. N. Petr Ponikelský.

„Vítám, že taková škola s takovým zaměřením v našem regionu, konkrétně na pobočce v Jablonci nad Nisou, existuje. Očekávám, že vzájemná spolupráce pomůže zkvalitnit práci nejen krajských úředníků, ale celé státní správy, která se stává součástí Evropské unie. Je to šance například i pro další vzdělávání zaměstnanců v tomto potřebném oboru,“ uvedl hejtman.

Podle rektora navštěvuje pobočku VŠRR v Jablonci n. N. 70 studentů 1. a 2. ročníku. Celkem jich má jinak pražská škola 550.

„Z našeho pohledu půjde například i o to, aby studenti pracovali na bakalářských pracích v konkrétním prostředí a jejich výsledky mohly být zpětně využity v praxi na úřadě,“ řekl Karel Vránek a zdůraznil, že na škole je věnována mimořádná pozornost také předmětům vztahujícím se k Evropské unii.