Liberecký kraj má novou politickou reprezentaci

[5713|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/petr_skokan_novy_hejtman_libereckeho_kraje_ab570629dd.jpg]

10. 12. 2004
[id:2420|autor:Futerova Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

V sídle Libereckého kraje dnes dopoledne složili svůj slib noví členové Zastupitelstva Libereckého kraje. Po tomto slavnostním aktu vybíralo 45 členů zastupitelstva svého hejtmana, jeho náměstky a další členy rady kraje. Hejtmanem se v tajné volbě stal Petr Skokan za ODS a jeho prvním náměstkem Ing. Karel Dolejší za ČSSD, který bude mít ve své gesci ekonomiku. Dalším náměstkem je Radim Zika (ODS), pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky. Mgr. Petr Doležal (ODS) je náměstkem pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu a čtveřici náměstků uzavírá Ing. Antonín Schäfer, který je pověřen vedením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Dalšími členy rady jsou RNDr. Vít Příkaský – resort hospodářského a regionálního rozvoje, Mgr. Vladimír Richter - resort dopravy, MUDr. Jaroslav Krutský – resort zdravotnictví a MUDr. Hana Mildeová – resort sociálních věcí, bezpečnosti a problematiky menšin.

Zastupitelé také na dnešním jednání zřídili 9 výborů zastupitelstva, a to: Výbor finanční, Výbor kontrolní, Výbor pro výchovu, vzdělání, zaměstnanost a sport, Výbor dopravy, Výbor hospodářského a regionálního rozvoje, Výbor rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí, Výbor zdravotnictví

Výbor soc. věcí, bezpečnosti a problematiky menšin a Výbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

zleva: MUDr. Jaroslav Krutský, RNDr. Vít Příkaský, Ing. Antonín Schäfer, Ing. Karel Dolejší, Petr Skokan

Futerova Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz