Liberecký kraj měl v soutěži Zlatý erb nejlepší turistický webový portál

Liberecký kraj měl v soutěži Zlatý erb  nejlepší turistický webový portál

[31283|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/cena_erb_c77305bcaf.jpg]

08. 04. 2009
[id:7836|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

U příležitosti konání letošního ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě udělil ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda Libereckému kraji Zvláštní cenu ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách v kategorii regiony při soutěži Zlatý erb (http://www.liberecky-kraj.cz).

„Tohoto úspěchu si vážíme o to více, že jsme znovu obhájili vítězství v této soutěži z roku 2006. Náš projekt stojí na dvou zásadách. Tou první je, že portál preferuje informační hodnotu a celistvost před vizuální působivostí a různými efekty. Druhou pak je respekt k povaze moderního turisty a k potřebám turistů,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

„Realizací portálu reagujeme na neustále se zvyšující požadavky potencionálních návštěvníků Libereckého kraje, kteří potřebují být detailně informování o nabídce v dané destinaci, a to v celé šíři – jak o turistických cílech, službách cestovního ruchu, tak i o náplních volného času a aktivní dovolené. Internet představuje nejvhodnější médium pro tento účel, neboť kromě vysoké dostupnosti nabízí též možnost permanentní aktualizace informací,“ doplnila.

Do Libereckého kraje putovala ještě další cena a to v  kategorii nejlepší elektronická služba. Na prvním místě se umístila radnice v Semilech. Porota ocenila její projekt zasílání MMS zpráv z mobilního telefonu, jimiž lidé upozorňují vedení radnice na různé nepořádky ve městě, například černé skládky.