Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj navštívil velvyslanec Spojených států amerických v České republice

Liberecký kraj navštívil velvyslanec Spojených států amerických v České republice

[6240|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/cabaniss_75c7fcea43.jpg]

03. 02. 2005
[id:2541|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj dnes navštívil americký velvyslanec William J. Cabaniss. Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan přivítal pana velvyslance v sídle Libereckého kraje v dopoledních hodinách.

 

Jsem rád, že pan velvyslanec projevil zájem se se mnou setkat, měli jsme tak příležitost osobně se seznámit a diskutovat nad řadou zajímavých témat, jako například o možnostech rozvoje našeho  kraje, vzdělání, zdravotnictví či  financování krajů. Také jsme ale hovořili i o problematice udělování víz našim občanům do USA“. Americký velvyslanec se také zajímal o rozvojové programy kraje. Byl proto panem hejtman krátce seznámen s pilotními projekty kraje - Centrem vzdělanosti LK a Regiotramem Nisa.

 

Od pana velvyslance jsme se také dozvěděli pro nás velice zajímavou informaci, a to, že na jaro 2006 se chystá do Prahy veliký kongres amerických cestovních kanceláří, které se u nás představí a zároveň pak budou ve spojených státech propagovat naši republiku. Určitě této šance využijeme pro propagaci Libereckého kraje“, dodal Skokan.

 

Oba představitelé se nevyhnuli ani tématu amerických firem působících v našem kraji – v průmyslové zóně Liberec či Johnson Controls v České Lípě. Velvyslanec se zajímal i o jejich  začleňování do naší společnosti. Naopak hejtman zmínil české společnosti,  konkrétně firmu Sebu T, která vyrábí tkaniny určené k výrobě profesního a pracovního odívání ze speciální směsi, používané jak českou, tak americkou armádou.

 

Na závěr pozval hejtman Petr Skokan amerického velvyslance William J. Cabanisse na letní dovolenou do našeho kraje. Jako inspiraci na výlety mu věnoval knihu Libereckým krajem a jelikož manželka pana velvyslance je milovnicí umění, věnoval hejtman manželům katalog dřevěných soch a reliéfů zdejšího umělce Václava Plechatého.


Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320