Liberecký kraj navštívila polská poslankyně Evropského parlamentu

[6314|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/dscf0058_16f4f7eb8c.jpg]

09. 02. 2005
[id:2555|autor:Beránková Alena Ing.|email:alena.berankova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 383|mobil:|aktualizace:]

Ve středu 9. února 2005 navštívila Liberecký kraj polská poslankyně Evropského parlamentu paní Lidia Joanna Geringer de Oedenberg. Hejtman Petr Skokan přivítal paní europoslankyni v sídle Libereckého kraje. Všechny přítomné seznámil s charakteristikou Libereckého kraje a delegaci byl také promítnut dokument o Libereckém kraji.  Paní europoslankyně nás požádala o spolupráci na festivalu Wratislavia Cantans, který by se měl konat od 9. do 18. září 2005 ve Wroclawi a v dalších městech Dolního Slezka. Jelikož se zde budou prezentovat zástupci z německé a polské strany, bylo nám nabídnuto, zda se také nechceme zúčastnit, čímž bychom mohli rozšířit kooperaci v oblasti kultury,“ řekl Petr Skokan. Na festivalu by se měli představit umělci z oblasti hudby, filmu, dále by měly být ke shlédnutí  různé zajímavé výstavy. Hejtman také přítomné seznámil s projektem Regiotram Nisa. Paní Oedenberg přislíbila osobní účast při dojednávání podpisu memoranda na polské straně. Jelikož docházelo ke změnám maršálků, nemohlo být doposud podepsáno. Zmínil se také o možnosti čerpání finančních prostředků z „norských fondů“ „Jelikož je paní Oedenberg v Evropském parlamentu i členkou výboru pro regionální rozvoj a na začátku května tohoto roku by se mělo uskutečnit zasedání tohoto výboru v Jelení Hoře, pozvala nás na společné setkání do Dolního Slezka,“ dodal Skokan. Spolu s europoslankyní přijeli i Zofia Ulatowska, která je organizační ředitelkou Festivalu Wratislavia Cantans, a europoslanec Jaromír Kohlíček, který je členem výboru pro dopravu a turistiku. Cílem návštěvy byla diskuze na téma mezinárodní spolupráce především v oblasti kultury, a proto se jednání účastnil i Antonín Schäfer, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu. V rámci návštěvy si europoslankyně prohlédla i Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci.

Beránková Alena Ing.
alena.berankova@kraj-lbc.cz