Liberecký kraj obdržel cenu Lidství

13. 04. 2005
[id:2723|autor:Beránková Alena Ing.|email:alena.berankova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 383|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj obdržel cenu Lidství za rok 2004 od Mezinárodního centra Universia o.p.s. za finanční podporu projektu „osobní asistence a vzdělávání handicapovaných osob“. Za Liberecký kraj převzal cenu RNDr. Vít Příkaský, člen rady kraje pověřený vedením  resortu hospodářského a regionálního rozvoje. Ceny Lidství a Humanity byly rozdány v rámci Benefičního Galakoncertu s názvem „Cesta k radosti“, který uspořádala tato obecně prospěšná společnost jako poděkování všem, jež v roce 2004 mysleli na handicapované osoby naší společnosti. Na již v pořadí dvanáctém benefičním koncertu vystoupili čeští umělci jako Iveta Bartošová, Jitka Zelenková či Stanislav Hložek. Výtěžek koncertu poslouží na podporu osobní asistence. „Těší nás, že jsme se stali jedněmi z oceněných. Liberecký kraj se bude v rámci svých možností samozřejmě snažit napomoci těmto aktivitám i v budoucnu.“ řekl  Příkaský.

Beránková Alena Ing.
alena.berankova@kraj-lbc.cz