Liberecký kraj obdržel finanční příspěvek ze strukturálních fondů a SFŽP na realizaci projektu v oblasti odpadového hospodářství

21. 09. 2005
[id:3160|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Na základě žádosti o podporu projektu „Infrastruktura pro oddělený sběr nebezpečných složek komunálního odpadu v Libereckém kraji“ v rámci opatření 3.4. OP Infrastruktura, obdržel Liberecký kraj finanční podporu na realizaci projektu z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) a Státního fondu životního prostředí (SFŽP).

Projekt je zaměřen na oblast nakládání s komunálním odpadem, zejména jeho nebezpečnými složkami, a měl by napomoci k naplnění cílů Plánu odpadového hospodářství Libereckého kraje. Realizací projektu bude 11 měst Libereckého kraje vybaveno potřebným zařízením pro zřízení a provozování sběrného dvoru - kontejnery pro skladování nebezpečných složek komunálního odpadu vč. potřebného vybavení pro jednotlivé druhy nebezpečného odpadu“, řekl náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika, který zodpovídá za resort rozvoje venkova, životního prostředí, zemědělství a informatiky.

Nositelem projektu je Liberecký kraj, partnerskými městy Český Dub, Česká Lípa, Doksy, Desná, Dubá, Harrachov, Jilemnice, Nové Město pod Smrkem, Raspenava, Smržovka a Železný Brod.

Celkové náklady na realizaci projektu jsou uvažovány ve výši 6.140.000 Kč, z toho příspěvek ERDF ve výši 3.810.000 Kč, příspěvek ze SFŽP ve výši 508.000 Kč a náklady partnerských měst celkem 640.000 Kč.

Liberecký kraj vypsal výběrové řízení na dodavatele zařízení pro sběrné dvory v září 2005. Výběr dodavatele se předpokládá do konce letošního roku, s dodáním zařízení partnerským městům pak na jaře roku 2006.

Řízení a koordinaci projektu zajišťuje pro Liberecký kraj společnost ARR-Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o., která zpracovávala projektový záměr při přípravě žádosti o podporu z opatření 3.4 OP Infrastruktura. První pracovní jednání se zástupci Libereckého kraje a partnerských měst je navrženo na 27.9.2005.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz