Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj obnovil vozový park šesti služebními vozy Volkswagen Golf

Mgr. Langer Jiří

  • 30. 07. 2014 13:05
  • Doprava
  • Ekonomika

Sdílet článek

V rámci obnovy služebních motorových vozidel Libereckého kraje byly v rozpočtu kraje vyčleněny na letošní rok finanční prostředky na pořízení služebních vozidel pro potřeby členů rady kraje.

Youtube video Předmětem veřejné zakázky byl nákup  šesti nových vozidel dle stanovené specifikace.  Liberecký kraj zároveň nabídl na protiúčet odkup sedmi vyřazovaných vozidel Octavia (průměrně najeto cca 180 tis. km).

„V zadání veřejné zakázky byla jako jediné hodnotící kritérium uvedena nejnižší nabídková cena. Nejlepší nabídku podala společnost AUTO ENGE, a.s., která nabídla vozidla Volkswagen Golf Variant Comf. 1,6 TDI 6G 4MOT, a jejíž celková nabídková cena po odečtu ceny nabídnuté za odkup vyřazovaných vozidel činila 1.388 tis. Kč,“ uvedl náměstek Marek Pieter s tím, že všech šest společností, od kterých Liberecký kraj obdržel nabídky, splnily zadání a byly hodnoceny. „Liberecký kraj poprvé stanovil vedle bezpečnostních parametrů také emisní normy EURO 5 a také maximální kombinovanou spotřebu vozidel do 5,0 l/100km,“ doplnil Pieter.

Z celkových sedmi vyřazovaných vozidel Octavia jich šest momentálně využívají členové rady, jedno vozidlo je z vozového parku krajského úřadu.

Nové vozidlo obdrželi členové Rady LK Marek Pieter, Hana Maierová, Vladimír Mastník, Josef Jadrný, Ivana Hujerová a Petr Tulpa. Pro výkon jejich funkce je nezbytné přidělení služebních vozidel kraje určených ke služebním i soukromým účelům, a to na základě Dohody o užívání služebního automobilu.

Krajský úřad Libereckého kraje využívá ve svém vozovém parku celkem 27 služebních vozidel, včetně vozidel využívaných členy rady kraje. V plánu obnovy na rok 2015 je úřadem navrhována obměna 4 referentských vozidel včetně vozidla VW Caravevelle, které slouží k přepravě až 8 osob. Vozidla navrhovaná k vyřazení byla pořízena v letech 2006 – 2007.  

„V současné době jsou ve vozovém parku zejména vozidla vyráběná v a.s. Škoda Auto. Způsob zadávání veřejných zakázek dle zákona však neumožňuje pořídit vozidla od vybraného dodavatele a nelze ani zvýhodnit tuzemské výrobce. Z tohoto důvodu při výše uvedené veřejné zakázce byla vybrána vozidla, která splnila požadované parametry za nejnižší nabídkovou cenu,“ připomněl hejtman LK Martin Půta.

 

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky