Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj opět po roce vzpomene na obránce hranic z roku 1938

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 18. 09. 2023 10:18

Sdílet článek

Opět po roce uctí Liberecký kraj památku příslušníků Stráže obrany státu, Finanční stráže a všech těch, kteří v září roku 1938 bránili svoji vlast před jednotkami sudetoněmecké teroristické organizace Freikorps. Vypjatá atmosféra mezi Němci a Čechy předznamenala konec svobodné a demokratické první republiky.

Události bojů na Frýdlantsku a Hrádecku si připomenou 21. září 2023 starostové dotčených obcí a také hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Přesný program je v příloze.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky