Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj opět vyhlašuje soutěž zaměřenou na bezpečnost dětí

Liberecký kraj opět vyhlašuje soutěž zaměřenou na bezpečnost dětí

[24714|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/clip_i_1b160728e2.jpg]

29. 02. 2008
[id:6203|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Ochranu dětí, jako jednoho z nejohroženějších účastníků silničního provozu, si klade za cíl soutěž pro žáky prvního a druhého stupně základních škol, kterou organizuje Liberecký kraj.

Soutěž považujeme  za jeden z osvědčených preventivních postupů, které mají významný vliv na snížení dopravních úrazů. Ty jsou v případě dětí obzvláště velmi smutné. V loňské roce jsme zaznamenali nárůst nehod zaviněných dětmi cyklisty, a ačkoliv při těchto  dopravních nehodách žádné dítě nezemřelo, nesmíme v preventivních akcích polevit. Je naším cílem a velkým přáním, aby číslo dopravních nehod zaviněných dětmi, které se v Libereckém kraji za rok 2007 vyšplhalo na 48  bylo v tomto roce co nejnižší,“ řekl Vladimír Richter.

Soutěž bude probíhat v měsíci březnu a dubnu na webových stránkách www.deti.bezpecne-na-silnicich.cz, kde je umístěna počítačová hra „Bezpečně na kole“. Soutěž je koncipována jako  zábavná hra, při které budou děti řešit otázky týkající se pravidel bezpečnosti na silnicích. Po bezchybném projetí herním plánem a  zodpovězení zadaných otázek se budou moci zaregistrovat a budou zařazeni do soutěže. Ze soutěžících, kteří správně odpoví na všechny otázky, vylosuje vítěze dne 21.4.2008 Mgr. Vladimír Richter, člen rady Libereckého kraje, pověřený vedením resortu dopravy.

Slavnostní vyhlášení výherců a předání cen připadne na den 25.4.2008, na autosalonu v Liberci, kde bude vrcholit Týden bezpečnosti pořádaný Libereckým krajem.

V loňském roce prostřednictvím jmenovaných stránek proběhla soutěž kromě soutěže o reflexní předměty i soutěž „O kolo“, při které úspěšně dokončilo hru 58 účastníků. Vítězové dvou kategorií získali jízdní kolo, druzí v pořadí poukaz na cyklistické potřeby v hodnotě 600 Kč a třetí poukaz v hodnotě 400 Kč. Všichni vylosovaní obdrželi tričko s Panem Kuželem, maskotem dětských internetových stránek s tematikou dopravy a BESIP, upomínkové předměty LK a reflexní předměty. I v letošním roce bude vyhlášena na měsíc květen a červen soutěž O kolo. Její vítězové obdrží ceny v poslední den školního roku.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce