Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj podepsal memorandum s Krajskou hospodářskou komorou. Má za cíl zlepšit podmínky pro rozvoj podnikání

21. 06. 2022

Zlepšování hospodářsko-podnikatelského prostředí, zvýšení kvality života, zintenzivnění spolupráce mezi podnikateli a veřejností – to jsou hlavní cíle memoranda, které dnes podepsali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a předseda představenstva Krajské hospodářské komory Libereckého kraje, z. s. (KHK LK) Martin Bauer.  

„Budeme jako kraj zejména podporovat projektové aktivity komory a účastnit se prezentačních a odborných akcí. Na oplátku očekáváme, že komora pomůže zvýšit prestiž podnikání. Její zástupce chceme více zapojit do spolupráce s našimi partnerskými regiony, jakou je například Vinnycká oblast na Ukrajině nebo polské Dolnoslezské vojvodství. Tam vidím zajímavé podnikatelské možnosti. Podpisem memoranda se také zavazujeme na činnost Krajské hospodářské komory Libereckého kraje přispívat každý rok 100.000 korun formou individuální dotace,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Pro Krajskou hospodářskou komoru je Liberecký kraj jedním z nejdůležitějších partnerů. Dosavadní spolupráci v oblasti Krajského sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, ekonomické rady i různých krizových aktivitách – například v době covidové pandemie či uprchlické krize – chceme rozvinout i do společných přeshraničních aktivit či projektů. Věřím, že toto memorandum společné cíle usnadní,“ doplnil Martin Bauer, předseda představenstva KHK LK.

KHK LK se věnuje zejména aktivitám v oblasti podpory podnikání a zaměstnanosti, rozvoji cestovního ruchu, vědě, technice a inovacím a také konzultačním a poradenským činnostem.  

Více informací o činnost KHK LK naleznou zájemci zde: https://www.khkliberec.cz/cs/

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419