Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj podpoří mateřská centra. Rozdělí dva miliony korun

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 06. 01. 2023 13:50

Sdílet článek

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 23. ledna do 10. února tohoto roku.

„Díky tomuto programu podpoří kraj základní činnost mateřských center – komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a realizaci mezigeneračních programů i poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.  

O dotace mohou žádat mateřská a jinak nazývaná centra pro rodinu, jejichž činnost odpovídá účelu tohoto programu, nebo obce, církve a náboženské společnosti, které centra pro rodiny provozují. Dotace lze využít na úhradu nákladů, které souvisí se základními činnostmi mateřských center – například na nákup materiálu a služeb nebo na osobní náklady, které vzniknou v období od 1. ledna do 31. prosince letošního roku.

Žádosti lze podávat různými způsoby. Bližší podrobnosti včetně potřebných formulářů jsou k nalezení na odkazu Regionální rozvoj | Dotace (kraj-lbc.cz). Žádosti lze konzultovat na  odboru regionálního rozvoje a evropských projektů; odpovědnou osobou je Eva Benešová; telefonní číslo je 485 226 678, e-mailová adresa eva.benesova@kraj-lbc.cz.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky