Liberecký kraj podpoří zdravotnická zařízení částkou 44 milionů korun

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 16. 05. 2018 00:00
  • Zdravotnictví

V listopadu byla schválena finanční podpora pro vybraná lůžková zdravotnická zařízení v Libereckém kraji. Původní částka 39 milionů korun je po odsouhlasení radou kraje navýšena o dalších 5 milionů. Celkových 44 milionů korun má za cíl zabezpečit kvalitní zdravotnickou péči.

„Vítám podporu investic do našich nemocnic. Jsem si vědom toho, že ne vždy mohou být všichni plně spokojeni. Kraj má však základní povinnost starat se o své nemocnice, zejména v Liberci a České Lípě, a až poté přichází na řadu nemocnice v Jablonci nad Nisou a Jilemnici,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.

Finanční podporu dostanou tzv. páteřní nemocnice zřizované obcemi nebo krajem. Mezi ně patří Krajská nemocnice Liberec, a.s., Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s., Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. a Masarykova městská nemocnice v Jilemnici.

Finanční prostředky mohou nemocnice výlučně využít na investiční projekty, které přímo vedou k poskytování kvalitnější, efektivnější a bezpečnější zdravotní péče.

Rozdělení alokované částky ve výši 44 mil. Kč:

žadatel

žádaná částka v tis. Kč

účel

současná forma žádosti

Forma dotace

laparoskopická věž

osmometr

Rentgenka do CT

Injekční systém

KNL

angiografická linka

dopis náměstkovi

příplatek do vlastního kapitálu mimo zákl. kapitál – za předpokladu současného příplatku mimo zákl. kapitál SML a MTUR

KNL

terapeutický rtg

dopis náměstkovi

příplatek do vlastního kapitálu mimo zákl. kapitál – za  předpokladu současného příplatku mimo zákl. kapitál SML a MTUR

město JBC

pavilon intenzívní péče Nemocnice Jablonec n/N.

dopis hejtmanovi

individuální dotace