Liberecký kraj podporuje regionální výrobce potravin. Zapojí je i do Fresh festivalu 2018

14. 12. 2017

Nastávající 8. ročník FRESH FESTIVALU 2018 znovu přinese možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen ze všech koutů naší země, ale doslova z celého světa. Pořadatelé pro tento ročník vybrali tyto osvědčená města Plzeň, Liberec, České Budějovice a Pardubice. V Liberci bude festival ve dnech 26.–27. 5. 2018. Liberecký kraj je jedním z partnerů festivalu. "Tuto akci jsme podpořili částkou 180 tisíc korun. Chceme, aby místní výrobci potravin byli ještě více vidět a aby se veřejnost naučila kupovat a vyhledávat jejich produkty, které jsou kvalitní a u kterých známe původ surovin," vysvětluje přístup kraje Jiří Löffelmann, radní pro rezort životního prosředí, zemědělství a rozvoj venkova.

Na festivalu se Vám představí TOP restaurace z vybraného regionu, které vynikají moderní a nevšední přípravou jak české, mezinárodní, zážitkové a v neposlední řadě stále více žádané extrémní gastronomie. Festivalem vás bude provázet rozmanitá nabídka rodinných minipivovarů, nejlepších vinařství a ochutnávek z české i zahraniční produkce. Všem fanouškům dobré kávy se budou věnovat mistři ve svém oboru, baristé, kteří formou workshopů předvedou nejnovější trendy v přípravě tohoto aromatického nápoje.

Pořadatelé  Fresh festivalu již odstartovali předprodej limitované série vstupenek, díky kterým nejen ušetříte, ale hlavně získáte jedinečný zážitek v podobě školy čepování piva s vítězem mistrovství České republiky. Předprodej zvýhodněných vstupenek je do každého města omezen počtem 2 000 kusů. Vstupenky lze objednat online na www.freshfestival.cz/vstupenky nebo v síti GoOut a Ticketportal.

Tisková zpráva Fresh festival, Monika Karlíková

Mgr. Andrea Fulková