Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj pořádá konferenci „Biomasa - šance pro životní prostředí“

18. 04. 2005
[id:2741|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj pořádá ve čtvrtek 21. 4. 2005 konferenci na téma „Biomasa – šance pro životní prostředí“, která se uskuteční v Hotelu Sklář v Harrachově od 9.00 hod. „Konference reaguje na aktuální problematiku přebytku zelené hmoty a na nebezpečí v podobě přeměny neškodné zelené hmoty na tuny plísní, hnilob a alergenů, které je v Libereckém kraji bohužel reálné,“ řekl náměstek hejtmana pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Radim Zika.

 

Ministr životního prostředí České republiky RNDr. Libor Ambrozek zde bude hovořit o možnostech podpor z Národního programu hospodárného nakládání s energií a využívání jejích obnovitelných a druhotných zdrojů. Radim Zika pohovoří o zemědělství Libereckého kraje jako o producentovi biomasy. Dále se bude diskutovat např. na téma pěstování a využití energetických plodin, technické konopí – možnosti pěstování a využití v podmínkách Libereckého kraje, technologie zpracování a využití biomasy k energetickému využití a zástupci města Turnov seznámí přítomné se stávající situací a možností řešení při zacházení s bioodpady aj.

 

„Tato konference je určena potencionálním zpracovatelům biomasy, ať se již jedná o zemědělce, obce či firmy a je to vlastně také prvotní krok k řešení problematiky zpracování biomasy v Libereckém kraji,“ dodal Zika.

 

Dalšími partnery, kteří se spolupodílejí na pořádání konference, jsou Regionální agrární rada Libereckého kraje a Venkovský prostor o.p.s.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320