Liberecký kraj předal zkušenosti z oblasti sociálních služeb nizozemským zástupcům

[9359|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/dscf0014_9eec966707.jpg]

01. 09. 2005
[id:3104|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Z nizozemského Amersfoortu  přijeli  na pracovní návštěvu do Libereckého kraje generální ředitel sociálních služeb pro seniory Jos Bleijenberg  a  ředitel domu s pečovatelskou službou A.van Eijk.

Cílem návštěvy byla  vzájemná výměna zkušeností v oblasti služeb pro seniory a navázání nových kontaktů. Hosté navštívili Domov důchodců Františkov, Český Dub, Vratislavice nad Nisou a Dům s pečovatelskou službou v Českém Dubu. Po celou dobu návštěvy byli doprovázeni Hanou Králíčkovou, členkou rady kraje zodpovědnou za oblast sociálních věcí. Krátce se také setkali s hejtmanem Libereckého kraje Petrem Skokanem, který je přijal v sídle Libereckého kraje. „Hovořili jsme nejenom o významu plánování  sociálních služeb v obcích a regionech, připravovaném zákonu sociálních služeb a jeho dopadech v praxi, financování služeb, ale zejména o nutnosti zabezpečit služby důstojné a odpovídající potřebám seniorů“, řekla Hana Králíčková. Zástupci nizozemských sociálních služeb ocenili již uskutečněné nebo plánované transformační kroky v oblasti služeb pro seniory v Libereckém kraji a pozvali na oplátku zástupce Libereckého kraje do Amersfoortu.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz