Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj prezentoval své investiční příležitosti na veletrhu URBIS INVEST 2009

Liberecký kraj prezentoval své investiční příležitosti na veletrhu URBIS INVEST 2009

[31688|2e44f849ee8eb8cde33e5e3af1c38094|5|public/orlk/img_0031_64e710e085.jpg]

30. 04. 2009
[id:7974|autor:Ing. Vrzáčková Petra|email:petra.vrzackova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 578|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj se svými spoluvystavovateli se v letošním roce prezentoval na mezinárodním veletrhu investic, financí, realit a technologií pro města a obce, který se konal 21.-25. dubna na brněnském výstavišti. Veletrh URBIS INVEST ve spojení s komplexem Stavebních veletrhů Brno 2009 nabídl zajímavou příležitost k představení investičních a rozvojových projektů a k navázání důležitých kontaktů.

 

„Průlomovou dohodu zde uzavřeli hejtmani s představiteli největších finančních ústavů v ČR. Asociace krajů se s bankami dohodla na řešení problémů krajů a obcí s čerpáním peněz z evropských dotací a získávání úvěrů od bank,“ uvedl RNDr. Vít Příkaský, náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

 

Zástupci Libereckého kraje zde mimo jiné představili nový katalog lokalit typu brownfields. V tomto katalogu lze nalézt nejen typové lokality, ale i přehled dotačních titulů, ze kterých lze čerpat prostředky na jejich revitalizaci. „Velice nás těšil zájem návštěvníků veletrhu o tuto publikaci a věřím, že jsme zde zaujali i potenciální investory,“ uvedl dále RNDr. Vít Příkaský. Liberecký kraj na veletrhu dále informoval například o databázi brownfields, představil publikaci o úspěšných přeshraničních projektech, o evropských zdrojích pro financování projektů v Libereckém kraji atd.

 

Město Nový Bor, které se zde prezentovalo také jako město skla, zde představilo nejen své průmyslové zóny, brownfieldy a lokality pro vybudování rodinných domů, ale i práci novoborských sklářů.  Město Semily představilo širokou škálu investičních příležitostí – nabídku brownfieldů, lokalit pro výstavbu bytových domů i objektů pro podnikání. Město Ralsko prezentovalo především svoji průmyslovou zónu Ralsko-Kuřivody. Společnost Investorsko inženýrská, jejíž hlavní činností jsou developerské projekty územních celků velkého rozsahu a inženýrské činnosti ve výstavbě, představila především realizované průmyslové zóny a své nové projekty v podobě bytové výstavby rodinných domů a viladomů.

 

Z veletržního průzkumu vyplynulo, že s návštěvou veletrhu bylo spokojeno 78 % návštěvníků, kteří nejvíce oceňovali vysokou úroveň vystavených exponátů a odbornou úroveň veletrhu. O mezinárodním významu tohoto veletržního projektu svědčí také fakt, že na veletrhu URBIS INVEST byla letos historicky největší účast regionů ze Slovenska a Polska.

Veltrh Urbis Invest 2009
 

Veletrh Urbis Invest 2009
 

Veletrh Urbis Invest 2009
 

 
 Veletrh Urbis Invest 2009
 

Veletrh Urbis Invest 2009
 

 Veletrh Urbis Invest 2009

Ing. Vrzáčková Petra
petra.vrzackova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 578