Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj přidává další autobusové spoje mezi Hrádkem n. N. a Libercem

05. 03. 2012

 

Od 4. března 2012 došlo k dalším úpravám jízdních řádů autobusových linek na Hrádecku. Společnost KORID LK tímto plní dohody se zastupiteli města Hrádek nad Nisou a reaguje na podněty jednotlivých cestujících.

Zavedením nového přímého spoje z Hrádku do Liberce a úpravami v jízdních řádech chceme především vyhovět cestujícím, od kterých jsme dostali několik podnětů. K těmto změnám jsme dospěli po vzájemné dohodě s představiteli města Hrádek nad Nisou a jeho místních částí,“ říká náměstek hejtmana LK pro dopravuMartin Sepp (ČSSD).

            Pro občany Hrádku nad Nisou a jeho místních částí jsou podle něj nejdůležitější změny na lince 073, kdy došlo jednak k posunu polohy dopoledního spoje č. 5 z Hrádku přes Václavice do Chrastavy o cca 35 min. dříve – nově tedy odjede z Hrádku již krátce před osmou. Autobus poté bude pokračovat přímo do Liberce tak, aby zajistil požadované spojení bez přestupu pro osoby s omezenou možností pohybu (starší občané, matky s kočárky) před 9. hodinou dopoledne. V opačném směru bude obdobným způsobem veden spoj s odjezdem v 11:25 hod. z autobusového nádraží v Liberci, stejný autobus bude z Chrastavy pokračovat ve 12.00 hod. přes Václavice do Hrádku nad Nisou.

            „Městu Hrádek nad Nisou bylo rovněž vyhověno v dlouhodobém požadavku na vedení „školního“ spoje od Chrastavy a Václavic přes místní část Donín, kde se nachází jedna z hrádeckých základních škol,“ zdůraznil náměstek.

            V zájmu spolehlivého fungování návazností spojů v Chrastavě jsou uspíšeny odjezdy velké části spojů linky 070 mezi Libercem a Chrastavou – ty tak budou odjíždět z autobusového nádraží v Liberci až o 8 minut dříve, ze zastávky Moskevská pak o 5 minut dříve. V opačném směru z Chrastavy do Liberce bude většina autobusů odjíždět naopak o 5 minut později. To znamená, že pokud dojde z nějakých důvodů ke zpoždění spoje, například kvůli dopravním zácpám v Liberci, nemělo by docházet k ujíždění navazujících spojů.

            Jízdní doba po Liberci bude o několik minut prodloužena především proto, že v centru města stále častěji dochází k dopravním zácpám a autobusy zde nabírají zpoždění. Je nutné zdůraznit, že dopravní situace se liší den ode dne a je tedy velmi těžké až nemožné vytvořit jízdní řád tak, aby jím určená jízdní doba vždy odpovídala realitě, proto se může stát, že v některých dnech budou autobusy naopak čekat na čas odjezdu, i když už všichni cestující budou odbaveni.

            K dílčím úpravám došlo i na lince 074 vedené z Liberce a Chrastavy přes Bílý Kostel do Hrádku n. Nisou, kde byl například obnoven první ranní spoj z Bílého Kostela s odjezdem ve 4.25 do Chrastavy, odkud týž autobus pokračuje po lince 070 do Liberce.

            Na lince 275 z Hrádku n. Nisou přes Horní Sedlo do Rynoltic je posunut odjezd odpoledních spojů až na 17. hod., díky tomu je možný přestup od spěšných vlaků z Liberce i Žitavy a Drážďan.

            „V nejbližších měsících se předpokládají ještě určité úpravy i na lince 689 do průmyslové zóny jih, kde ale schválení změn podléhá Ministerstvu dopravy ČR a vyjádření polských partnerů, proto je nebylo možno provést nyní,“ upozornil Martin Sepp.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588