Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj přispěje k bezpečnosti prvňáčků, rozdá jim speciální kufříky

26. 08. 2015

Více než 5 400 dětí z Libereckého kraje čeká 1. září velká premiéra. Poprvé usednou do školních lavic a zahájí tak svou školní dráhu. Všem prvňáčkům, kteří nastoupí do 204 základních škol, rozdá Liberecký kraj v rámci projektu Bezpečně do školy i do přírody kufříky s bezpečnostními prvky.

„1. září je pro všechny budoucí prvňáčky velký den. Dárkem v podobě kufříku jim chceme vstup do školy zpříjemnit a hlavně přispět k jejich bezpečnosti v silničním provozu. Prvky, které v kufříku najdou, pomohou zajistit bezpečnou cestu do školy i návrat z ní,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Každý kufřík obsahuje reflexní pásku, odrazku, bezpečnostní vestu, desatero pro bezpečné cestování vlakem nebo pláštěnku. Děti v něm také najdou omalovánku, pravítko, rozvrh hodin, ale třeba i drobné cukrovinky, vstupenku do aquaparku, iQparku i na hokejový a fotbalový zápas. Součástí je také speciální krajské vydání dětského časopisu Pastelka, jehož hlavním tématem je právě bezpečnost dětí na silnicích.

Celkové náklady pilotního projektu v Libereckém kraji dosahují výše 1,5 mil. Kč. Liberecký kraj se na něm díky podpoře dalších 21 partnerů podílel částkou 550 tis. Kč. „Velmi si cením, že se do projektu zapojili i další partneři, kteří se podíleli na financování, tak aby opravdu každý prvňáček mohl mít svůj bezpečnostní kufřík,“ dodává hejtman. Jmenovitě to jsou: Silnice LK, Mocca, Grupo Antolin, Valbek, iQLANDIA, Gordic, FCC (dříve A.S.A.), TRW Automotive Czech Jablonec nad Nisou, Kasro, Mirakulum, České dráhy, Detoa, Bílí Tygři Liberec, Ticket Art, Hama, Pexi, Pragosoja, Piatnik, Aquapalace Praha, Preciosa, FC Slovan Liberec.

„Vstup do první třídy je pro děti velkou životní změnou. Od základů budou mít úplně jiný denní režim a je potřeba věnovat jejich bezpečnosti v silničním provozu velkou pozornost. Věřím, že poskytnuté základní pomůcky a bezpečnostní prvky tomu napomohou,“ uvádí krajská radní pro školství Alena Losová.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624