Liberecký kraj přivezl ocenění z veletrhu Holiday World 2019

Bc. Lenka Klimentová

odborný zaměstnanec

• 21. 02. 2019 00:00

Ve čtvrtek 21. února byl zahájen 28. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2019. Až do neděle prezentuje více než 500 vystavovatelů na výstavišti v pražských Holešovicích své záměry, nové turistické nabídky či osvědčené tipy, kam vyrazit na výlet. Mezi nimi ani letos nechybí Liberecký kraj, který bodoval v anketě Kraj mého srdce.

První den veletrhu vyhlašuje časopis Kam po Česku ve spolupráci s partnery anketu Kraj mého srdce, které se letos zúčastnilo 11 123 hlasujících.

Velkým překvapením tohoto ročníku byl Liberecký kraj, který nejenže obhájil své pozice z loňského ročníku, ale o 200 % navýšil svá medailová umístění. V letošním roce se kraj umístil dvakrát na prvním místě, dvakrát na druhém a dvakrát na třetím místě.  První místo získal opakovaně v kategorii „Zimní dovolená“ a dále v kategorii „Zážitky a adrenalin“. Druhé místo si odváží za „Pěší turistiku“ a „Výlety s dětmi“, bronzová medaile mu patří za „Cykloturistiku“ a „Letní dovolenou! V absolutním pořadí krajů se Liberecký umístil na třetím místě hned za Jihomoravským a Jihočeským.

„Letošní umístění našeho kraje v anketě je skvělé. Jsme se hned za největšími turistickými regiony a ve všech kategoriích jsme zaznamenali nárůst. Liberecký kraj má co nabídnout a mě samozřejmě těší, že to lidé dali najevo svým hlasováním,“ říká Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Kraj má pro následující roky velké plány, zejména v rozvoji řemeslné a zážitkové turistiky. „Věřím, že i to se ukáže jako zajímavý záměr, který k nám přivede další turisty,“ míní Vinklátová.

Na veletrhu se Liberecký kraj prezentoval s turistickými regiony a představil nejen tipy na letní i zimní dovolenou a výlety, ale také na pozvánku, kam vyrazit za řemeslným zážitkem v Libereckém kraji a jeho turistických oblastech – Krkonoše, Český ráj, Jizerské hory, Lužické a Žitavské hory a Máchův kraj. Pro tuto příležitost vydal Liberecký kraj leták „Za řemeslným zážitkem do Libereckého kraje“. Kromě veletrhu získají návštěvníci tento leták na infocentrech v Libereckém kraji, nebo se mohou zastavit na krajském úřadě Libereckého kraje.

Pro srovnání procentní nárůst hlasů u Libereckého kraje v jednotlivých kategoriích od roku 2016 do roku 2018 vypadá následovně:

Liberecký kraj - Anketa KMS 2016 - 2018

10,76%

11,58%

13,90%

Liberecký kraj a jeho tipy na výlety můžete i nadále sledovat na www.liberecky-kraj.cz, nebo na Facebooku: Liberecký kraj cestou necestou či na Instagramu jako @regionliberec.