Liberecký kraj rozdá dětem netradiční pexeso

25. 08. 2004
[id:2131|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj, resort životního prostředí a zemědělství, připravil pro letošní prvňáčky a druháky základních škol Libereckého kraje 15000 kusů pexesa s tématikou zaměřenou na odpady a jejich využití. Dále resort rozdá mezi děti 12000 obyčejných tužek a školních rozvrhů. Výroba a distribuce proběhla prostřednictvím Regionálního odpadového centra, které kraj zřídil k účelu realizace odpadového hospodářství, tak jak bylo schváleno Zastupitelstvem Libereckého kraje. Jeho další činností je také naplňování koncepce ekologické výchovy.

Pevně věříme, že se tyto malé pozornosti dostanou ke každému žáčkovi první a druhé třídy a zpestří mu první kroky v novém školním roce. Distribuci jsme zajišťovali prostřednictvím obcí 3. stupně,“ doplnil Radim Zika, člen rady kraje zodpovědný za resort životního prostředí a zemědělství.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz