Liberecký kraj se poprvé představil na veletrhu cestovního ruchu v Hamburku

[30221|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/kraj1_3875157a83.jpg]

25. 02. 2009
[id:7589|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj se v únoru premiérově  zúčastnil veletrhu cestovního ruchu Reisen Hamburk v rámci expozice Czechtourism, která prezentuje Českou republiku a jednotlivé regiony v zahraniční. „Veletrh v Hamburku byl pro Liberecký kraj novinkou, ale návštěvníci této oblasti často cestují do našeho regionu, například k pramenům Labe a Nisy a zároveň vyhledávají možnosti cyklovýletů,

turistiky, zimní dovolené, nabídky architektonických památek a kempinků, proto byla naše účast  určitě prospěšná,“ uvedla náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, která má cestovní ruch na starosti.

Liberecký kraj se prezentoval společně s Českým rájem a Českolipskem. Na samostatném stánku se představil turistický region Jizerské hory a město Jablonec nad Nisou a společně s Královehradeckým kraje i Krkonoše. Návštěvníci se tak seznámili s komplexními informacemi o celém území, které mohou zájemcům pomoci v plánování dovolených. Propagace byla obohacena o doprovodný program, kdy vyhrávala tradiční česká kapela, nabízela se tradiční česká kuchyně, navlékání korálků a ukázky z tvorby řezbáře.

„V březnu se Liberecký kraj ještě představí na největším veletrhu cestovního ruchu v Evropě – na ITB Berlín,“ připomněla náměstkyně hejtmana.