Liberecký kraj se prezentoval na veletrhu cestovního ruchu v Poznani

01. 11. 2002
[id:318|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj

U Jezu 642/2a, 460 01 Liberec

tel.: (+420)48 52 26 302, fax: (+420)48 52 26 330

Liberec, 1.11.2002

T I S K O V Á   Z P R Á V A

Liberecký kraj se prezentoval na veletrhu cestovního ruchu v Poznani

V polské Poznani se konal veletrh cestovního ruchu Tour Salon Poznaň 2002. Liberecký kraj se na tomto veletrhu prezentoval v rámci expozice České republiky, kterou zajistila Česká centrála cestovního ruchu. Po dohodě s Magistrátem města Liberec, městem Jablonec nad Nisou a městem Turnov se náš kraj účastnil společné expozice na celkové ploše 25 m2. Veletrh Tour Salon 2002 v Poznani je jednou z největších výstav cestovního ruchu v Polsku. Kromě Libereckého kraje se výstavy zúčastnily kraje Ústecký, Královéhradecký, Pardubický, Moravskoslezský, Zlínský a Jihočeský kraj. Na veletrhu se prezentovalo celkem 640 vystavovatelů a během čtyř dnů Tour Salon Poznaň 2002 shlédlo 20 tisíc návštěvníků.

„Ze strany veřejnosti i odborníků byl velký zájem především o oblasti Jizerských hor, Českého ráje, Krkonoš a polského příhraničí. Významným tématem byly cyklotrasy, ale i lyžování v našich horách.  Polská republika je pro nás konkurentem pro využití Jizerských a Krkonošských hor. Snahou Libereckého kraje je přilákat turisty do těchto oblastí  a nabídnou jim lepší podmínky“, uvedl Ing. Jaroslav Zámečník, člen rady kraje odpovědný za vedení resortu kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu. V příštím roce  Liberecký kraj začne zpracovávat tématické materiály v turistických oblastech a podoblastech, které by dostaly do povědomí veřejnosti rozmanitost tohoto kraje. Touto formou zpracování území turistických oblastí by se mělo napomoci i jiným lokalitám našeho kraje, které nejsou turisty tak využívány, jako například Frýdlantsko, Lužické hory a Ještědský hřbet, Máchův kraj nebo České středohoří.

„Veletrh v Poznani hodnotím jako velmi přínosný z hlediska dobré pracovní zkušenosti, seznámili jsme se s odbornou veřejností v cestovním ruchu, navázali nové kontakty, načerpali nové zkušenosti a posbírali spoustu nápadů pro podporu cestovního ruchu v Libereckém kraji“, doplnil Zámečník.

Linda Futerová