Liberecký kraj se připojí ke kampani Vlajka pro Tibet

07. 03. 2005
[id:2599|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na 10. březen 2005 připadá 46. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase, krutě potlačovaného čínskou armádou. V měsíci březnu proběhne vedle mnoha akcí zasazujících se za lidská práva a svobodu pronásledovaných Tibeťanů i kampaň Vlajka pro Tibet, během které města i obce na celém světě vztyčují tibetskou vlajku jako symbol solidarity. Česká republika se k této celosvětové akci aktivně připojila již v roce 1996, kdy vlajku vyvěsily první čtyři radnice, v loňském roce vlajky podpořilo 239 měst a obcí z celé České republiky. Hejtman Petr Skokan obdržel dopis od zástupce občanského sdružení Lungta, ve kterém zástupce sdružení žádá představitele krajské samosprávy, aby se  připojili ke kampani Vlajka pro Tibet a dne 10. 3. 2005 na podporu akce vyvěsili tibetskou vlajku. Liberecký kraj se rozhodl připojit ke kampani a tibetskou vlajku 10. března v sídle Libereckého kraje vyvěsí.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz