Liberecký kraj se úspěšně v oblasti cestovního ruchu představil v Drážďanech

[29863|b96c468ee222be45bd041d9a14525e92|5|public/kultura/snimek_1518_0d7ef2a241.jpg]

03. 02. 2009
[id:7445|autor:Ing. Moravcová Iveta|email:iveta.moravcova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 589|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj se prezentoval ve dnech 30.1. – 1.2. 2009 na veletrhu cestovního ruchu v Drážďanech. Díky sousedství se Spolkovou republikou Sasko patří drážďanský veletrh k nejdůležitějším veletrhům cestovního ruchu pro Liberecký kraj vůbec. Řada návštěvníků Liberecký kraj zná a opakovaně se do něj vrací nejen za aktivní turistikou, běžeckým a sjezdovým lyžováním, ale také za prohlídkou architektonických památek a nabídkou lázeňství.

Zájem o propagační materiály byl veliký a díky účasti všech turistických regionů (Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj a Českolipsko) byla turistům předávána kompletní informace o celém území.

Součástí letošního ročníku veletrhu byl i slavnostní večer České republiky, který byl věnován předsednictví České republiky v EU v roce 2009 a Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se bude konat od 18.2.2009 v Liberci. Galavečera se zúčastnil i generální konzul České republiky Tomáš Podivínský, primátorka města Dráždany Helma Orosz, primátor města Liberce Jiří Kittner a ředitelka MS Kateřina Neumannová. Liberecký kraj tuto akci podpořil i organizačně v podobě zajištění ochutnávky regionálních výrobků. Hosté tak měli možnost ochutnat pivo Svijany a Konrád, ovocné mošty z Lažan a Křižan, lomnické suchary a libverdské oplatky, Kitlův Šláftruňk z Jablonce nad Nisou a kozí sýry z farmy Fipobex z Pěnčína. Tento neotřelý způsob propagace regionu se ukázal jako velice zdařilý a celkově podpořil úspěšnou prezentaci Libereckého kraje.

Ing. Moravcová Iveta
iveta.moravcova@kraj-lbc.cz