Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj soutěžil o Regionální potravinu

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 07. 06. 2019 00:00
  • Životní prostředí

Sdílet článek

Výrobky přihlášené do soutěže Regionální potravina 2019 za Liberecký kraj  posuzovala hodnotitelská komise, která navrhla vítěze v devíti kategoriích. O prestižní značku, která je zárukou kvality a poctivosti místních výrobců, se soutěží už podesáté. Letos se zde ucházelo celkem 103 produktů od 34 výrobců. Největší zájem byl o kategorii sýrů včetně tvarohu.

Soutěž Regionální potravina si za 10 let své existence vybudovala renomé a popularitu. Získat ji mohou pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců.

"Přívlastek regionální se v případě oceněných potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky jsou tak pevně spjaty s daným regionem a často se jedná o krajové speciality," uvedla tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková.

Komisi, jež produkty hodnotila, tvořili zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době je oceněno 411 produktů od 325 výrobců. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Komise navrhla udělit značku Regionální potravina Libereckého kraje 2019 těmto výrobkům:

 

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

1.

Masné výrobky tepelně opracované

Klobása s medvědím česnekem

PROMINENT CZ s.r.o.

2.

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

Vepřové maso na kmínu

Podkrkonošská uzenina s.r.o.

3.

Sýry včetně tvarohu

Tvaroh česnek pažitka

Jiří Vrkoslav

4.

Mléčné výrobky ostatní

Jeřmanický jogurt bílý

Zemědělská farma K.E.K., s.r.o.

5.

Pekařské výrobky včetně těstovin

Mini svatební koláček makový

Drahomíra Macková

6.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

GRILIÁŠ

Radka Mayerová

7.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Lažanský Rubín Jablečný mošt s dužninou BIO

MOŠTOVNA LAŽANY, výroba nápojů, spol. s.r.o.

8.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

SAMIR kysané zelí červené ve slaném nálevu

SAMIR KYSANÉ ZELÍ s.r.o.

9.

Ostatní

Ovocný sorbet LEDA – Jahoda

David Stárek

TZ: SZIF
 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky