Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj usiluje o co nejvyšší počet nabídek ve veřejných zakázkách

25. 01. 2023

Kraj uvedl do provozu novou funkci na profilu zadavatele, kde uveřejňuje všechny své veřejné zakázky i zakázky příspěvkových organizací s předpokládanou hodnotou od 200.000 korun bez DPH a vyšší. Jeho cílem je oslovit a přilákat co nejvíce potenciálních dodavatelů.

„Nová funkce na profilu zadavatele umožní lépe zacílit na potenciální zájemce o veřejné zakázky, a to na základě výběru takzvaného NIPEZ kódu, který odpovídá tomu, čemu se dodavatelé věnují ve svém podnikání, anebo výběru takzvaného NUTS kódu, který odpovídá sídlu dodavatele,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

Odkaz na profil zadavatele:

https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0000858

Vysvětlení pojmů:

Číselník NIPEZ (ciselnik.nipez.cz) je speciální klasifikační číselník, který definuje kategorizace (klasifikace) komodit a také jejich funkční vlastnosti a parametry. Jednotný popis nakupovaných komodit zefektivňuje zadávání veřejných zakázek.

 

Důležité sdělení pro dodavatele Libereckého kraje:

Dodavatelé, kteří chtějí být Libereckým krajem takto oslovováni, by si měli doplnit údaje o NIPEZ kódu / kódech v části Detail dodavatele.

Návod na doplnění je uveden na:

https://1url.cz/prIIW

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419