Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj věnuje na ekologickou výchovu téměř 240 000,- Kč

02. 10. 2003
[id:1051|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

V rámci zvyšování povědomí veřejnosti o životním prostředí podporuje resort životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje aktivity v rámci ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty. „Snažíme se touto cestou navrátit dětem pozitivní vztah k přírodě, hlavně těm, které vyrůstají a žijí ve větších městech, proto jsme se rozhodli uvolnit z rozpočtu kraje téměř 240 000,- Kč“, podotkl člen rady kraje Radim Zika.

Částkou 132 000,- Kč podpoří kraj Vánoční programy pro školy a dětské domovy Libereckého kraje, které bude pořádat Suchopýr Liberec. Cílem bude realizace praktické ekologické výchovy s tématikou starých vánočních tradic a zvyků, v jejímž rámci bude připraveno celkem 80 dvouhodinových programů. Základní škola Dubá získá podporu ve výši 21 000,- Kč na recyklační projekt nazvaný Separace odpadů, který má přispět ke změně chování a životního stylu žáků, čímž by mohlo dojít ke zlepšení  stavu životního prostředí. Příspěvek ve výši 16 000,-Kč přijme Dům dětí a mládeže Větrník Liberec v rámci projektu Sběr separovaného odpadu v mateřských školách Libereckého okresu, který probíhá již desátým rokem. „V případě možností bývají v rámci těchto akcí děti odměňovány hračkami. Jednou z takových odměn byl domeček z komplexních plastů, který se setkal s velkým úspěchem. V rámci podpory budou pro 3 nejlepší školky zhotoveny takovéto domečky“, uvedl Radim Zika.

Jako přílohu Vám zasílám kompletní seznam akcí s konkrétními částkami.

Linda Futerová

tel:     485 226 302

mob: 724 030 320

linda.futerova@kraj-lbc.cz