Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj vydal novou publikaci mapující lanové dráhy v kraji

21. 09. 2012

Odbor dopravy Libereckého kraje vydal novou publikaci, mapující lanové dráhy v Libereckém kraji s názvem „Osobní lanové dráhy v Libereckém kraji“. Publikace vychází v pořadí jako čtvrtá z oblasti dopravy po publikacích Kolébka motorismu v Českých zemích, Letiště v Libereckém kraji a Historie železniční dopravy v Libereckém kraji 1859 – 2009. 

„Publikace představuje veřejnosti nejen vznik a vývoj této dříve ojedinělé dopravy, ale i současný stav chápaný jako moderní druh dopravních staveb. Čtenář zde najde souhrnné informace, včetně technických údajů jednotlivých lanových drah,“ říká náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp (ČSSD).

V Libereckém kraji se nachází poměrně vysoký počet lanových drah, a to celkem 16. Kraj se může také pochlubit jedinou provozovanou klasickou kabinovou lanovou dráhou na Ještěd, která je symbolem lanové dopravy a která připomíná začátky lanové dráhy u nás. Slavnostní zahájení provozu ještědské lanovky se totiž konalo již 15. června 1933.

„Publikace je také doplněna o přehlednou mapou se zákresem jednotlivých lanových drah v Libereckém kraji. Dále potom velkým množstvím současných ale i dobových fotografií,“ doplnil Sepp.

Autory publikace jsou Pavel Vursta ve spolupráci s pracovníky odboru dopravy Janem Čápem, Kamilou Mikuleckou, Vladimírem Peterou a Petrem Neumannem.

Publikace je neprodejná, ale pro vážné zájemce je k dostání na Odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec 2 a bude také zveřejněna na webových stránkách Libereckého kraje v sekci odboru dopravy.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624