Liberecký kraj vyhlašuje další dotační programy

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 09. 01. 2019 00:00

Rada kraje včera odsouhlasila vyhlášení dalších dotačních programů pro rok 2019. Peníze půjdou na podporu jednotek požární ochrany, sportovní akce, tělovýchovnou činnost dětí a mládeže, ozdravné pobyty pro hendikepované občany či na hospodaření v lesích. Celková částka určená na dotační programy je letos 108.200.000 korun.

„Jsem rád, že jsme programy vyhlásili s dostatečným předstihem, některé už na konci roku 2018. Chtěli jsme, aby žadatelé měli veškeré dostupné informace k dispozici co nejdříve,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Rada kraje odsouhlasila na své včerejší schůzi vyhlášení těchto dalších dotačních programů:

Oblast

Celková částka

1.1 Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje

14.248.871,01 Kč

1.2 Podpora Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Libereckého kraje

1.300.000 Kč

1.3 Dotace obcím Libereckého kraje na činnost JPO II

890.000 Kč

1.4 Prevence kriminality

400.000 Kč

Školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti