Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž o nejlepší projekt pro Týden bezpečnosti

Mgr. Langer Jiří

  • 04. 02. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7460|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V rámci prvního týdne bezpečnosti roku 2009, který se uskuteční ve dnech 20.-26. 4. 2009, vyhlašuje Liberecký kraj soutěž „O nejlepší projekt“. Téma celého týdne a projektové soutěže je „Mladí a začínající řidiči a motocyklisté“.

„Právě mladí řidiči a motocyklisté jsou jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Dopravní nehody, které způsobí, jsou v převážné většině z důvodů vysoké rychlosti a následky na zdraví bývají velmi vážné,“ uvedl Martin Sepp, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu dopravy. S tím, že v Libereckém kraji za loňský rok způsobila nepřiměřená rychlost více jak polovinu smrtelných dopravních nehod.

„V rámci zmíněného Týdne bezpečnosti apelujeme na všechny instituce, které se dosud nezabývaly zvyšováním a prevencí bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, aby konkrétními aktivitami podpořili činnosti směřující ke snižování smrtelných následků dopravních nehod,“ dodal.

V roce 2008 Liberecký kraj poprvé vyhlásil projektovou soutěž, kterou chce podpořit místní aktivity v oblasti BESIP. Výsledky byly překvapivé. Soutěže se sice zúčastnily pouze tři subjekty, nicméně kvalita jejich projektů byla na velmi dobré úrovni.

„Prokázalo se, že podpora místních aktivit je velmi důležitá. Organizace, které působí přímo v obci či ve městě, znají problematiku, znají tzv.svůj  terén a dokáží aplikovat projekty do svého území velmi efektivně,“ dodává Martin Sepp.

Forma soutěžního projektu není určena. Liberecký kraj pouze vypisuje doporučené aktivity, které lze nalézt v pravidlech soutěže na www.bezpecne-na-silnicich.cz. Hodnocení projektů a vyhlášení výsledků proběhne v květnu 2009. Hodnocena bude zejména blízkost projektu vyhlášenému tématu, novátorství a další efekty projektu. Projekty se registrují na uvedených webových stránkách a to nejpozději do 15. 4. 2009.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky