Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Výrobek roku. Zájemci se mohou hlásit do 1. dubna

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 04. 03. 2024 12:51
  • Sociální
  • Životní prostředí

Sdílet článek

Desítky lahůdek a laskomin rozličných chutí a vůní s jasným regionálním původem. To přináší soutěž Výrobek roku Libereckého kraje, jejíž dvacátý ročník nyní startuje. Vyplněnou přihlášku je možné předat Agrárnímu poradenskému a informačnímu centru Libereckého kraje do 1. dubna.

„Soutěž vnímám jako významnou podporu lokálním potravinářům a zemědělcům. Nejde jen o těch několik oceněných, jde o zviditelnění celého tématu lokální produkce, lokální spotřeby, krátkého dodavatelského řetězce, ale také o propagaci všech lokálních producentů a jejich ekonomický význam pro celý Liberecký kraj,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

„Regionální výrobky jsou významným doplňkem potravinářského sortimentu na našem trhu. Jejich nákupem podporujeme české hospodářství a české farmáře, kteří se podílejí na zachování zemědělského rázu naší krajiny,“ dodal předseda Regionální agrární rady Libereckého kraje Robert Erlebach.

Do soutěže se mohou přihlásit fyzické osoby oprávněné k podnikání nebo právnické osoby se sídlem podnikání na území Libereckého kraje. V případě sídla mimo něj musí produkt alespoň ve výrobně v Libereckém kraji vzniknout.

Výrobci mohou přihlásit maximálně deset potravin. Nelze však přihlásit výrobek, který již v minulosti ocenění získal. Neplatí se žádný registrační poplatek. Ocenění Výrobek roku Libereckého kraje platí pro produkt po celou dobu jeho výroby, tedy i v dalších letech (za předpokladu dodržení stejného složení a postupu produkce).

Hodnocení přihlášených výrobků se uskuteční 9. dubna v sídle Agrárního poradenského a informačního centra Libereckého kraje, které soutěž pro Liberecký kraj organizuje. Slavnostní předání ocenění Výrobek roku se koná tradičně na Krajských dožínkách, a to 31. srpna ve Frýdlantu.

„I v letošním ročníku se uskuteční ochutnávky oceněných výrobků, kterých uspořádáme po celém Libereckém kraji deset. Na první se můžete těšit 18. dubna v rámci Zemědělské olympiády ve Frýdlantu, na další pak 18. května v rámci akce Krajský den včely v Oldřichově v Hájích,“ dodal Václav Židek.

Web Agrárního poradenského a informačního centra Libereckého kraje se nalézá na adrese www.apic.cz. Další informace, přihlášky do soutěže a termíny plánovaných ochutnávek oceněných výrobků lze zhlédnout na odkazu www.vyrobek-roku-lk.cz.

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky