Liberecký kraj vyhlašuje tradiční soutěž Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí

08. 03. 2021

Tradice pokračuje. Krajské kolo třiadvacátého ročníku soutěže Zlatý erb vyhlašuje ve spolupráci se spolkem Český zavináč Liberecký kraj. Soutěž je určena městům a obcím Libereckého kraje, které mají oficiální webové stránky, elektronické služby nebo turistické webové prezentace. Obce a města se do soutěže mohou hlásit do 23. dubna tohoto roku.

„Vzhled i technické zpracování webových stránek velkých měst, ale i menších obcí se rok od roku zvyšují. Prostřednictvím soutěže Zlatý erb mohou tvůrci internetových prezentací, programátoři a provozovatelé stránek obdržet hodnocení a dobré nápady, jak udělat obecní internetové prezentace ještě lepší a příjemnější pro uživatele,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Na krajská kola pak naváže kolo celostátní. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny ve třech kategoriích. První jsou nejlepší webové stránky města, druhou nejlepší webová stránka obce a třetí Smart City a nejlepší elektronická služba.

„V celostátním kole bude udělena také cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. Mimo měst a obcí mohou ve Zlatém erbu soutěžit i kraje, organizace turistického managementu a památky – hrady, zámky či muzea,“ doplnil Jiří Ulvr, náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže www.zlatyerb.cz. Více informací podá za Krajský úřad Libereckého kraje Bc. Květa Šírová – telefon 725 259 891, e-mail kveta.sirova@kraj-lbc.cz, případně koordinátor soutěže Mgr. Jitka Hajžmanová – e-mail hajzmanova@zlatyerb.cz.

Vítězi krajského kola soutěže Zlatý erb 2020 o nejlepší webové stránky služby měst a obcí jsou statutární město Liberec a obec Pěnčín u Jablonce nad Nisou. V kategorii nejlepších elektronických služeb vyhrál opět Liberec se svým parkovacím navigačním systémem.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz