Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj vystavoval na veletrhu cestovního ruchu v Bratislavě

26. 01. 2012

Liberecký kraj se ve dnech 19.- 22. ledna 2012 představil na veletrhu cestovního ruchu ITF Bratislava. Na výstavišti Incheby soupeřilo během 4 veletržních dnů o přízeň návštěvníků celkem 405 vystavovatelů z 21 zemí světa. Ze Slovenské republiky se veletrhu pravidelně účastní všechny kraje a jako návštěvník nejváženější nechyběl ani slovenský prezident Ivan Gašparovič.

„Po úspěchu v loňském roce a velkém zájmu návštěvníků o Liberecký kraj jsme byli rádi, že se můžeme opět veletrhu zúčastnit na stánku partnerského Prešovského samosprávného kraje. Na oplátku jsme nabídli partnerům z Prešova účast na veletrhu Euroregion Tour 2012, který se koná 22. – 24. března v jabloneckém Eurocentru. Prešovští partneři se již těší, neboť i oni zaznamenali loni velký zájem o svůj kraj ze strany českých návštěvníků,“ sdělila Lidie Vajnerová (SOS), náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch.

Liberecký kraj vystavoval pod letošním heslem: „Křehká krása, vybroušená chuť“ a kromě propagačních materiálů speciálně zaměřených na představení tradičního zpracování skla, výrobu bižuterie a piva přivezl do Bratislavy i celou svou kompletní nabídku turistických atraktivit. Návštěvníci veletrhu velmi ocenili širokou paletu materiálů zaměřených na zážitkovou turistiku, která na Slovensku chybí, vysloveně je nadchla zcela nová mapa pivovarů Libereckého kraje. Velký zájem projevili i o hrady a zámky v Libereckém kraji, možnosti cykloturistiky nebo zimní dovolené.

 

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624