Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Liberecký kraj za téměř 20 let dokončil celou řadu projektů, kterým pomohly dotace z Evropské unie 

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 07. 05. 2024 15:57
  • Dotace a granty
  • Majetek a investice
  • Rozvoj

Sdílet článek

Celkem 358 dokončených projektů za 8,9 miliardy korun, ze kterých 77 % činily dotace ze zdrojů Evropské unie – to je základní výčet Libereckého kraje za uplynulých dvacet let od vstupu České republiky do tohoto evropského společenství. Při této příležitosti kraj aktualizoval tzv. Mapu projektů Libereckého kraje (Mapa projektu 2024 FINAL web (kraj-lbc.cz). Ta v kostce ukazuje, jak jsou tyto úspěšně dokončené projekty nejrůznějšího tematického zaměření rozprostřeny na území regionu.
 

„Pravdou je, že mapu projektů kraj nedělá poprvé, neboť byla vytvořena již v roce 2017. Letošní jubileum vstupu do Evropské unie je však vítanou příležitostí, jak tuto statistiku aktualizovat,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V mapě projektů mohou zájemci nalézt projekty z různých oblastí lidské činnosti, ať už se jedná o rekonstrukce silnic, školy, domovy seniorů, zařízení pro poskytování sociálních služeb, léčebny respiračních nemocí či nákup sanitek zdravotnické záchranné služby, vybudování lůžkového hospice, modernizaci a digitalizaci sbírek muzeí a knihovny či tvorbu tůní a záchranu ohrožených živočichů.

„To vše dnes tvoří každodenní součást našich životů a slouží potřebám a rozvoji celého Libereckého kraje, jeho obyvatelům a návštěvníkům. Bez dotačních prostředků Evropské unie by ale nic z toho nebylo možné rozvíjet a zdokonalovat v tak velké míře,“ uzavřel Ulvr.  

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky