Liberecký kraje zavádí výhodný roční síťový tarif na osobní kartu Opuscard

02. 05. 2012

Liberecký kraj ve spolupráci s koordinátorem veřejné dopravy společností KORID, spol. s. r. o. přichází s novým výhodným ročním síťovým kuponem R365+. Ten platí na území celého Libereckého kraje ve spojích zapojených do integrovaného dopravního systému IDOL.

Roční síťový kupon R365+, který lze pořídit na předprodejních místech autobusových dopravců a na osobních pokladnách ČD označených logem IDOL, Kupon za 10 000 korun se nahrává na osobní kartu Opuscard a má platnost 365 dní, tj. např. od 20. 4. 2012 do 20. 4. 2013. Cestující může v tomto časovém intervalu využít veřejnou dopravu v kraji neomezeně, tj. kdykoli a kdekoliv, kde je platný IDOL.“Roční kupon je finančně výhodný a navíc ho uživatel použije na jakýkoliv spoj v osobních i spěšných vlacích Českých drah, v autobusech označených logem IDOL, v prostředcích MHD Liberec, Jablonec n/N i Česká Lípa, ale také v moderních vlacích Trilex a GW Train Regio,“ sdělil Martin Sepp, náměstek hejtmana Libereckého kraje. Dodal, že výhoda ročního síťového kuponu není jen ve finanční úspoře, ale také v pohodlí a v úspoře časové. Na jediný kupon můžete cestovat veřejnou dopravu po celý rok. Vyplatí se u pravidelného dojíždění do zaměstnání už od 30km.

Pro snazší představu si uveďme příklad finanční úspory do práce v úseku Desná – Liberec (cca 250 pracovních dní za rok):

1)    Papírová jízdenka – 2x 40 Kč = 80 Kč za den, tj. 20 000 Kč za rok

2)    Jízda na EP – 2x 36 Kč= 72 Kč za den, tj. 18 000 Kč za rok

3)    Měsíční tarif – 1080 Kč, tj. 12 960 Kč za rok

4)    Roční tarif R365+ - 10 000 Kč za rok (365 dní)

„Platí nejen na cesty do práce, ale i o víkendu například na výlety“

Roční síťový kupon R 365+ je v prodeji od začátku měsíce dubna letošního roku a během prvních dní byl vydán zatím jeden kupon a mnoho cestujících se na výhody kuponu informuje. „Jsem velice rád, že můžeme podpořit veřejnou dopravu a vyjít vstříc občanům, kteří každodenně jezdí za prací či studiem i přes půl kraje. Věřím, že se roční kupon dostane do podvědomí a že ho bude časem využívat většina pravidelných cestujících“, řekl Martin Sepp. Pokud i Vy cestujete pravidelně za prací či studiem, informujte se na předprodejních místech a pořiďte si tento kupon. Více informací naleznete také na www.iidol.cz