Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký Majáles odstartuje průvodem od radnice

04. 05. 2023

Poslední květnový víkend (26.–27. 5.) ožije Liberec Majálesem. Ten se poprvé uskuteční v legendárním prostoru Libereckých výstavních trhů. Kromě nálože skvělé muziky se můžete těšit na vyvrcholení Souboje škol, v němž změří síly sedm středoškolských týmů, bojujících o 20 tisíc na maturitní ples. O dobré jídlo a pití se postarají našlapané food trucky. Novinkou je zcela bezhotovostní režim, čipové karty si lze nabít již předem online.

Vstupenky kupujte zde: https://1url.cz/yrX0J

Přijďte si užít tradiční studentský svátek plný dobré muziky, jídla, pití a zábavy! Majáles začne v pátek 26. 5. ve 13:00 před radnicí, kde primátor Jaroslav Zámečník předá studentům klíč od města. Zároveň tu proběhne sportovní část Souboje škol. Majálesové kostýmy i transparenty jsou vítány. I barva vašeho oblečení je důležitá, protože tím vyjádříte podporu týmu, kterému fandíte. Do souboje se přihlásily tyto školy a získaly následující barvy:

Elita národa (Gymnázium Turnov) – tyrkysová

Piráti ze Semil (Gymnázium Ivana Olbrachta Semily) – červená

Chcípáci z Jergymu (Gymnázium a SOŠpg Jeronýmova) – růžová

Divoký sever (Gymnázium Dr. Antonína Randy Jablonec nad Nisou) – fialová

PASS CLASS (Obchodní akademie Turnov) – modrá

Tým septima (Gymnázium Doctrina – Podještědské gymnázium Liberec) – zelená

Bruháci (Gymnázium Doctrina – Podještědské gymnázium Liberec) – oranžová

Pestrobarevný majálesový průvod pak zamíří do areálu Libereckých výstavních trhů, kde bude pokračovat festivalová část, a to v pátek i sobotu. Areál se v pátek 26. 5. otevře ve 14:00 a zahrají tu mj. Paulie Garand, UDG, Jakub Děkan, Vojtaano, Celeste & Charles. V sobotu 27. 5. se začíná v 10:00 a na pódiu se vystřídají Krucipüsk, Lenka Dusilová, Katarína Knechtová (SK), Big Band ZUŠ Liberec, Triple B (DE), Ne_klišé.

V neděli 28. 5. na Majáles naváže Dětský den v prostorách Technického muzea Liberec.

Více informací: https://majalesliberec.cz/

a FB událost: https://www.facebook.com/events/432938541614262

 

TZ: MAJÁLES