Lidé na Prvního máje jezdili starými autobusy a tramvají

[31752|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/dpml_c65ea3345f.jpg]

05. 05. 2009
[id:7990|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Den otevřených dveří ve velkém stylu uspořádal na 1. máje Dopravní podnik města Liberce. Na slavnostní jízdy vyjely do ulic z depa DPML směrem do areálu pivovaru Konrad ve Vratislavicích n. N., kde bylo otevřeno Automuzeum, nebo k liberecké zoo a Lidových sadů renovované historické typy tramvají a autobusů.

„Den otevřených dveří ve vozovně tramvají Dopravního podniku byl největší za posledních mnoho let. Návštěvníci si mohli prohlédnout dílny i výstavu historie liberecké dopravy. V jedné z vystavených tramvají „úřadoval“ Korid LK, který zde informoval o novém dopravním systému IDOL a nové krajské kartě Opuscard, která začne platit v celém Libereckém kraji 1. července,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku Martina Poršová s tím, že do systému IDOL se zapojil i liberecký dopravní podnik.

Velkou pozornost budila historická tramvaj Bovera, která je jedinou dochovanou pojízdnou dvounápravovou tramvají v České republice na rozchodu 1000 mm.
Dne otevřených dveří se zúčastnil náměstek libereckého hejtmana pověřený resortem dopravy Martin Sepp (ČSSD) a  poslanec PČR Robert Dušek.