Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Logická olympiáda zítra pokračuje krajským kolem

01. 11. 2012

 

Krajským kolem bude v pátek 2. listopadu v Základní škole U školy 222 v Liberci pokračovat pátý ročník oblíbené Logické olympiády, kterou již tradičně organizuje Mensa ČR. 

Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Logická olympiáda si za svou historii získává stále větší oblibu.

„Letos bylo registrováno celkem 32 190 soutěžících z 1 660 škol z celé republiky,“ informoval Dalimil Keršláger, koordinátor krajského kola soutěže v LK, které se koná s finanční podporou Libereckého kraje, odboru školství.

Soutěžící rozdělení do tří kategorií přitom nejprve absolvovali nominační kola, v nichž on-line vypracovávali nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Konkrétně v Liberci postoupilo do krajského kola 151 nejlepších z 1 349 dětí a studentů z celého kraje. Nejčastěji se v něm představí žáci a studenti Gymnázia a SOŠ pedagogické v Liberci, Gymnázia Žitavská v České Lípě a Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu 2012 v Míčovně Pražského hradu.

Generálními partnery soutěže jsou v letošním roce poprvé Nadace The Kellner Family Foundation a osmileté gymnázium Open Gate. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588