Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Lokality zvlášť chráněných druhů
- 17. 01. 2019 00:00
- 106/1999
Předmět žádosti:
- poskytnutí seznamu všech známých lokalit na území města Liberec, které byly s projektantem řešeny při projednávání podoby návrhu územního plánu města Liberec,
- jaké metody použil dotčený orgán ochrany přírody ke zjištění všech „známých“ lokalit, které předal projektantovi na jednání dne 11. 11. 2015,
- zda pracuje dotčený orgán ochrany přírody na „objevování“ nových lokalit v rámci města Liberec, kde by mohlo dojít ke střetu územního plánování se zvlášť chráněnými druhy živočichů a rostlin i po datu 11. 11. 2015.
Odpověď:
- Proces tvorby návrhu územního plánu Liberec trvá od roku 2012 a po celou dobu se v různých fázích KÚ LK k předkládaným stupňům dokumentace vyjadřoval. Po celou dobu pak uplatňoval průběžně svoje připomínky či požadavky z oblasti ochrany přírody a krajiny, tj. včetně ochrany zvláště chráněných druhů rostlin či živočichů (dále jen ZCHD). Žádný ucelený seznam lokalit s výskytem ZCHD na území města Liberec, které byly s projektantem řešeny při projednání podoby návrhu ÚP města Liberec i nového návrhu ÚP města Liberec, však při této činnosti KÚ LK nevytváří. Tato povinnost pro krajský úřad nevyplývá ze žádného zákona, a proto krajský úřad ani není povinen takový seznam mít.
- KÚ LK využívá Nálezovou databázi ochrany přírody vedenou Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a informace získané ze své úřední praxe.
- Ano, odborný dotčený orgán ochrany přírody pracuje na „objevování“ nových lokalit v rámci města Liberec, kde by mohlo dojít ke střetu územního plánování se zvláště chráněnými druhy živočichů a rostlin, i po datu 11. 11. 2015.