Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lyžařský Bieg Piastów v Jakuszycích omezí železniční dopravu z Kořenova do Szklarské Poręby

11. 02. 2015

V lyžařském areálu v polských Jakuszycích nedaleko Harrachova se od pátku 27. února do neděle 1. března 2015 bude konat 39. ročník lyžařských závodů Bieg Piastów.

Turisticky atraktivní železniční trať z Harrachova do Polska, která vede bezprostředně okolo lyžařského stadionu, bude v těchto dnech vždy v dopoledních hodinách zasypána sněhem a uzavřena pro železniční provoz tak, aby byl možný hromadný start masových lyžařských závodů.

V důsledku uzavření železniční tratě bude doprava mezi Kořenovem, Harrachovem, Jakuszycemi a Szklarskou Porębou organizována po všechny tři dny následovně: První ranní vlak s odjezdem v 7:53 z Kořenova (v 8:00 z Harrachova) do Polska pojede bez omezení. Vlaky do Polska s odjezdem v 9:53 z Kořenova (v 10:00 z Harrachova) a v 11:29 z Harrachova budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, stejně tak budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou vlaky v 8:34 a v 10:34 ze  Szklarske Poręby do Harrachova a do Kořenova.  V autobusech náhradní dopravy za vlaky bude platit běžný tarif jízdného jako ve vlacích.  Pro odpolední vlaky již bude trať průjezdná a pojedou bez omezení.

Běžkařům, kteří chtějí v tento víkend využít tratě v Jakuszycích a okolí pro rekreační lyžování, doporučujeme ověřit si před cestou, na kterých trasách bude rekreační lyžování možné.

Informace o akci: www.bieg-piastow.pl, www.jakuszyce.info

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588