Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Má vlast cestami proměn. Putovní výstava představuje zajímavosti i z Libereckého kraje

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 11. 06. 2024 14:30
  • Rozvoj

Sdílet článek

Již devět let je Liberecký kraj partnerem celostátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Výstava představuje osudy zchátralých budov proměněných v krásné a užitečné stavby, svědectví o obnovených náměstích a návsích, rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách i znovuoživené přírodě.

Patnáctým rokem putuje výstava po republice a představuje každý rok přes 100 nových zajímavých proměn ze všech krajů ČR a každý rok se představují proměny i z Libereckého kraje. V ročníku 2023-2024 jsou to Vodní nádrže Heřmanice, Siegmundův kříž v Jablonci nad Nisou a Dům U Zlatého beránka v Turnově.

Proměny pro ročník 2024 -2025 se poprvé představí na slavnostní vernisáži, která se uskuteční v sobotu 15. června v Břevnovském klášteře. Liberecký kraj bude zastupovat Jiří Ulvr, člen rady kraje pro regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování a rozvoj venkova.

Výstavu pořádá spolek Cestami proměn, kompletní informace a fotogalerie od roku 2015 jsou k vidění na https://www.cestamipromen.cz/vystava.

 

 

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky