Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko

30. 05. 2023

Kluci z Prahy neboli dvojice youtuberů Janek Rubeš a Honza Mikulka se opět vrátila do zdejšího regionu. Tentokrát tuto nerozlučnou dvojici přivítali v Máchově kraji. Třetí video z tvorby těchto cestovatelských nadšenců se ponese v duchu romantiky, která v tomto kraji celoročně vzkvétá.

„Rádi využíváme partnerství s Kluky z Prahy. Jejich sledovanost je velká a jejich doporučení znamenají vyšší návštěvu doporučovaných oblastí,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Youtubeři navštívili například zámek Doksy, kde se nachází Muzeum Čtyřlístku, bývalý vojenský prostor Ralsko, jehož letiště dnes slouží zejména jako dráha pro in-line bruslení a Formanovu vyhlídku. Nechyběla ani návštěva restauračního zařízení.

Premiéra videa je uskuteční na přelomu května a června. Bude dostupné na youtubových kanálech Kluci z Prahy a Honest Guide. Více informací o kraji se lze dozvědět sociálních sítích pod označením REGION LIBEREC.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz