Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Malevil Cup 2023 se blíží. Do startu zbývá měsíc

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 22. 05. 2023 13:24
  • Sociální
  • Školství

Sdílet článek

Zní to až neuvěřitelně. Termín červnové kultovky v Lužických horách se nezadržitelně blíží. Zbývá už jen měsíc do startu Malevil Cupu, jednoho z nejlépe obsazovaných maratonů v Česku. Měsíc před startem jsou ve startovní listině bikeři už z deseti zemí Evropy.

Pokud jste se ještě nepřihlásili, neváhejte, online přihlášky jsou aktuálně možné za základní startovné do 31. května na www.malevilcup.cz. Připojte se do startovního pole na náměstí v Jablonném v Podještědí 17. června 2023!

Malevilské trasy nabízí to nejlepší z Lužických a Žitavských hor. Kořeny, kameny, traily, lesní cesty, stoupání snad ve všech možných podobách a hravé sjezdy. Vše zasazené do úžasné přírody. Každý si ji užije.

„Přípravy maratonu míří do finiše a ladíme poslední detaily na trasách. Máme rádi tradici, a proto žádné velké novinky nečekejte. Ty nejdůležitější jistoty zůstanou samozřejmě zachovány,“ říká šéf pořadatelského týmu Radek Patrák. 

Letošní kurs maratonu doznal jen změny okolo německého lázeňského městečka Oybin.

„V Oybině probíhají stavební práce, a tak se trasa vyhne průjezdu centrem lázeňského města. Z tohoto důvodu bude přesunuta i občerstvovací stanice,“ dodává ke změně ředitel tras Pavel Koreček.

Na výběr závodníci mají ze čtyř tradičních tras. Můžete si vybrat z královské trasy 100 km, která prověří nejzkušenější; ze střední 70 km, kde vás také nemine výjezd na Hvozd; dále 50 km pro ty, kteří si netroufají absolvovat stoupání na nejvyšší bod tras, ale přesto se chtějí „vyřádit“ na mnoha jiných zajímavých průjezdech terénem a pohodová 30 km dlouhá trasa. Vybere si tedy opravdu každý.

V letošním roce je Malevil znovu zapsán v kalendáři UCI v kategorii C1. Což znamená, že by se na startu mohli objevit i zajímaví čeští a zahraniční závodníci, se kterými se můžete poměřit. Prvními potvrzenými jmény jsou členové Singer racing týmu Simon Stiebjahn a Martin Frey, kteří bojovali ve finálové etapě Cape Epic o vítězství a brousí si zuby na triumf. V Lužických horách je ještě doplní další člen týmu Jakob Hartmann. Všichni tři se v úvodním díle Světového poháru XCM v Novém Městě na Moravě umístili v TOP 10! Z českých favoritů se má představit kompletní Česká spořitelna Accolade team v čele s Markem Rachfussem, vítězem z roku 2021. Kdo další se postaví na start v Jablonném, se teprve uvidí.

„Těším se na svou první účast na Malevil Cupu, protože jsem kvůli nemoci vynechal loňský evropský šampionát. Myslím, že je to trať, která by mi měla docela vyhovovat. Slyšel jsem skvělé věci o závodu, atmosféře a místě konání, takže už se těším,“ říká Martin Frey ke své premiéře.

Po loňské infekci COVID jsem mistrovství Evropy na Malevilu nemohl závodit tak dobře, jak jsem doufal, také proto, že trať je velmi kondičně náročná a musíte být na špičkové úrovni, abyste se mohli zapojit do boje o vítězství. Ale jsem rád, že i letos budu na startu, na místě, kde jsem zatím zaznamenal jeden ze svých největších úspěchů, když jsem se zde v roce 2012 stal mistrem Evropy XCM U23. Trasa je kondičně náročná a zahrnuje několik krásných trailových pasáží, které se mi moc líbí“, dodává Stiebjahn, který v úvodním díle Světového poháru XCM v Novém Městě na Moravě bral bronz.

Na vítěze čeká 32 sad skleněných medailí ze sklárny AJETO v Lindavě, která váží 215 g.
Právě zde vznikají i poháry pro slavnou Tour de France.

Program pro celou rodinu

Celý program odstartuje už v pátek výdejem startovních čísel a doprovodným programem
na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí již od 16:30 hodin. Hlavním bodem pátečního programu bude koncert Anny Julie Slováčkové & Band v 19:45 hodin.

Pořadatelé z Jablonného se drží hesla, že Malevil je pro všechny. Myšleno je i na ty,
co nemají závodní ambice. Proto je i letos součástí sobotní rodinná Cyklojízda (rodinný výlet po okolí Jablonného s cílem na Malevilu), soutěže s Týmem silniční bezpečnosti Libereckého kraje a app. Záchranka nebo si můžete vyzkoušet sportovní náčiní v Decathlon zóně. Malevilský program uzavře večerní bike párty s výbornou kapelou Quteez.

Takže do sedel a vzhůru do Lužických a Žitavských hor.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte Facebook a Instagram Malevil Cupu.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky