Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Mamografické pracoviště v České Lípě efektivněji

Bc. Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 10. 11. 2016 13:55
  • Zdravotnictví

Sdílet článek

Přibližně o 15 pacientek více chce denně vyšetřovat mamografickým screeningem Oddělení radiodiagnostiky Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

„V poslední době znatelně stoupl počet žádostí o preventivní vyšetření rakoviny prsu,“ vysvětluje ředitel pro lékařské obory českolipské nemocnice MUDr. Vladimír Trenčiansky. Aby oddělení, vzhledem ke své kapacitě, nemuselo značně prodlužovat a omezovat prevenci pro pacienty, přistoupí od 16. 11. ke zrychlení celého procesu.

„Pacientky na našem oddělení budou po předchozím objednání osnímkovány jako obvykle,“ popsal nový proces primář Oddělení radiodiagnostiky MUDr. Adam Kulhánek. Po posouzení kvality snímku sdělí radiologická asistentka pacientce, zda může pracoviště opustit. Samotné vyhodnocení snímků pak provede lékař, specialista v mamografii, do 48 hodin. Kompletní výsledky budou do jednoho týdne předány lékaři, který vyšetření doporučil. „Pokud bude nutné provést doplňující vyšetření, například ultrazvuk, vyzveme pacientky sami telefonem či formou SMS,“ doplňuje primář MUDr. Adam Kulhánek. Původně se pacientky dozvídaly vyhodnocení snímků týž den, počet vyšetřovaných pacientek v rámci jednoho dne však byl tímto značně omezen a objednací lhůty narůstaly.

„Od zavedení tohoto kroku si slibujeme zejména rapidní snížení čekací lhůty na mamografické vyšetření a tím větší podporu prevence našich pacientek,“ dokončuje generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl. 

TZ Nemocnice v poliklinikou Česká Lípa

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky